Burza, 2022

ID: 6578

Proweniencja

125 x 110 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn. dat. i opisany na odwrocie: "BURZA / NORMAN 2022"

Artysta wszechstronny, samouk, jedna z najciekawszych postaci polskiej sztuki najnowszej. Zajmuje się sztukami wizualnymi, malarstwem, fotografią, tworzy prace wideo i animacje 3D. Dla Normana Leto najważniejsza jest swobodna ekspresja, emocje, akt twórczy (obecny również w świecie wirtualnym). Jego pierwsza indywidualna wystawa odbyła się w 2007 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Prace artysty obecne są na wystawach w Polsce i za granicą, znajdują się przykładowo w kolekcjach krakowskiego Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Narodowego.