Burza

ID: 3753

24,5 x 30 cm w św. p-p.

technika mieszana, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "Erna Rosenstein 1967"

Datowanie

1967

Surrealizm, abstrakcja, senne wyobrażenia – sztuka Erny Rosenstein pełna jest niedopowiedzeń i nie poddaje się łatwej interpretacji. Być może przez tę niejednoznaczność ciągle fascynuje i prowokuje do kolejnych skojarzeń i poszukiwań. „Burza” wpisuje się w zainteresowanie artystki formami organicznymi, które obecne były w jej pracach w latach 50. i 60. XX wieku. Małgorzata Kitowska-Łysiak o tym okresie pisze: „łatwo wyczuwa się, że artystka jest zauroczona witalnością natury, jej nieposkromionym przeistaczaniem się w coraz to inne twory”. Opisywany obraz, malowany ekspresyjnie, z dużą dawką koloru, można traktować jako charakterystyczną pracę z tych lat.