Biegacze (Start!) VI, z cyklu: Sportowcy, 2006

ID: 4511

Proweniencja

29 x 29 cm w św. p-p.

technika mieszana/papier

Sygnatura

sygn. monogramem wiązanym i dat. l. d.: "LB 2006"

Datowanie

2006

Artysta zajmuje się malarstwem, rysunkiem, w jego twórczości znajdziemy także przykłady instalacji oraz obiektów na pograniczu rzeźby i malarstwa. W 2003 roku ukończył Wydział Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. (pracownia projektowania informacji wizualnej prof. J. Trelińskiego oraz pracownia rysunku prof. K. Wawrzyniaka). Leszek Bartkiewicz był stypendystą amerykańskiej The Pollock-Krasner Foundation, Inc. w latach 2004-2005 (malarstwo) i laureatem The 2006 Chelsea International Fine Art Competition (wystawa w Agora Gallery na Chelsea w Nowym Jorku). Laureat Obrazu Roku 2003 w warszawskiej Królikarni, nominowany do nagrody Arteonu w 2005 roku.

na odwrocie nalepka z opisem: "LESZEK BARTKIEWICZ / Biegi (start!)/Runners (go!) - VI / 2006 / technika mieszana na papierze/mixed media on paper / 29 x 29 cm" oraz oznaczenia: "6 [w kole] (VI) 2006"