Bez tytułu

ID: 2520

72,6 x 64,7 cm w św. p-p.

olej/płyta

Sygnatura

sygn. p. d.: "SĘTOWSKI"

Tomasz Sętowski jest artystą o niepospolitej wyobraźni. Jego prace posiadają rozpoznawalny, charakterystyczny styl, który wpisuje się w nurt tzw. realizmu magicznego. Fantastyczne postaci, dziwne zwierzęta, mroczne lub bajkowe pejzaże tworzą niezwykły, z pogranicza jawy i snu nastrój obrazu, bliski estetyce surrealizmu. Wczesną pracę „Bez tytułu” można zaliczyć do typowego dzieła artysty. Przywołuje skojarzenia z twórczością Zdzisława Beksińskiego.