Bez tytułu, 2021

ID: 5780

Proweniencja

131 x 100 cm

olej/płótno

Sygnatura

na odwrocie sygn., dat. i autorsko opisany: "SN00111122021LP100X130 / Baranowski / 2021"

"TAKI NUMER! - Jerzy Baranowski", Galeria Sztuki SPOT \ W., Warszawa, 22.04. - 21.05.2022.

Datowanie

2021

W 2018 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wy­dziale Malarstwa. Dyplom obronił w pracowni prof. Wojciecha Zu­bali. W początkowym okresie swojej działalności artystycznej two­rzył w duchu realizmu magicznego. Najbardziej znany jest jednak ze swoich geometrycznych kompozycji abstrakcyjnych, w których uwidacznia się dokładność strony warsztatowej. W swoich obrazach wykorzystuje zróżnicowania fakturalne, i rolę światłocienia w tworze­niu hipnotyzujących płaszczyzn. Minimalistyczna forma spotyka się w nich z próbą wyrażenia złożoności świata.

na odwrocie pieczęć wystawowa Galerii Sztuki SPOT\W.