Bez tytułu, 1990

ID: 4583

Proweniencja

14,2 x 14 cm w św. p-p.

gwasz/karton

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: "J Chwałczyk. / 1990" (ołówkiem)

Datowanie

1990

Absolwenta Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, twórcę sztuki mail art i nowatorskich instalacji przestrzennych, zaliczyć można do grona tych konceptualistów, którzy większość artystycznej drogi poświęcili zgłębianiu wyraźnie zakreślonej problematyki. Dla Jana Chwałczyka od drugiej połowy lat 60. głównym przedmiotem artystycznych eksperymentów stało się światło i barwa. W 1990 roku, z którego pochodzi sygnowana kompozycja, uczestniczył wspólnie z Wandą Gołkowską w wystawie „Zeichen und Licht” organizowaną przez Galerię New Space w Fuldzie.