Bez tytułu

ID: 495

100 x 77 cm

kolaż, technika mieszana/płótno

Oferowana kompozycja jest znakomitym przykładem jej artystycznych wizji. Umieszczone na płótnie elementy, urywki dokumentów, materiałów, czarno-białe zdjęcia, będące dotąd bezużytecznymi, dzięki konwencji stworzonej przez artystkę, podniesione zostały do rangi symbolu. Kompozycję Teresy Rudowicz można czytać niczym książkę. Przenosi ona do teraźniejszości elementy zapomniane, nadając im nowe, artystyczne życie.

na odwrocie kartka z napisem: "Teresa Rudowicz"

Proweniencja:

Obiekty Teresy Rudowicz to specyficzne mikroświaty zbudowane z bogactwa elementów: drobnych przedmiotów codziennego użytku, fragmentów manuskryptów czy fotografii. W swojej twórczości członkini II Grupy Krakowskiej czerpała inspiracje z surrealizmu, taszyzmu czy malarstwa abstrakcyjnego. Na przełomie lat 50. i 60. rozpoczęła tworzenie charakterystycznych kolaży.