Bad Year / Good Time, 2019

ID: 4589

Proweniencja

olej/płótno

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Dawid Czycz / „Bad year/good time” / olej/płótno / 80/120 / 2019"

"Golden Years: Are You Ready?", Shefter Gallery, Kraków, 12.09.-28.11.2020.

Datowanie

2019

Dawid Czycz mieszka i tworzy w Krakowie. W latach 2002-2006 uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Czapskiego w Krakowie. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka (2011). Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Laureat 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019 (wyróżnienie regulaminowe). W swoim malarstwie Dawid Czycz kreuje nowe wspaniałe światy, w których artystyczna fantazja mistrzowsko operuje współczesnym językiem obrazowania popkultury. Dynamiczne i jednocześnie pełne harmonii kompozycje opowiadają o nastrojach i emocjach w dzisiejszym świecie. Rewolucja malarska i bardzo dużo humoru.