Autoportret

ID: 5165

Proweniencja

25,6 x 19,7 cm w św. p-p.

pastel/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. g.: "Panek 7[?]" (ołówkiem)

Portrety i autoportrety stanowiły ważny motyw w dorobku artysty. W prezentowanym obrazie za pomocą zdecydowanych, energicznych pociągnięć kredki artysta stworzył portret bliski abstrakcji. Rozmyte pastelami rysy i znaki szczególne twarzy sprawiają, że zmienia się płaszczyzna odbioru dzieła. Intensywna, rozbudowana paleta kolorów i specyficzny sposób malowania dobrze oddają styl Jerzego Panka.