Asymetria 51

ID: 3365

103 x 109,4 cm świetle ramy

akryl/płyta

Sygnatura

sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Zbigniew DŁUBAK / ASYMETRIA 51 ·1993 / 104 x 110 cm [poprawione], akryl"

Datowanie

1993

Nowatorski fotograf, malarz, teoretyk sztuki i wykładowca, stał się wpływową postacią w dziedzinie sztuk wizualnych. Cykl „Asymetrie”, z którego pochodzi oferowana praca, to jeden z ważniejszych projektów artystycznych Zbigniewa Dłubaka. Jego podsumowanie obejmujące blisko dwudziestoletni okres pracy, miało miejsce na indywidualnej wystawie w warszawskiej Zachęcie w 2003 roku. Na cykl składały się fotografie i obrazy, odwołujące się do konstruktywizmu, szczególnie jak zwracał uwagę Krzysztof Jurecki, w ujęciu Władysława Strzemińskiego. Geometryczna kompozycja z 1993 roku, bazuje na oszczędnej formie i mocno zredukowanej plamie barwnej.