Aśka I, 2016 - LICYTACJA CHARYTATYWNA DLA UKRAINY

ID: 5180

Proweniencja

37 x 37 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. na odwrocie: "K. PALCZAK / 2016"

Obraz wystawiany i reprodukowany w katalogu:
"Karol Palczak. Codziennie jeden pożar. Malarstwo", Galeria Śladowski, Kraków 2019, s. 34 (il. barwna).

Datowanie

2016

Całkowity dochód z licytacji przeznaczony będzie na wsparcie obywateli Ukrainy.

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom uzyskał w pracowni prof. Janusza Matuszewskiego). Laureat Grand Prix I Krakowskiego Salonu Sztuki (2018), zdobywca prestiżowego Grand Prix 44. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” (2019). Nominowany do Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne (2020). Tworzy kompozycje realistyczne, mocno osadzone w tematyce lokalnej, a jednocześnie o silnym ładunku emocjonalnym. Artysta inspiruje się sztuką dawnych mistrzów.