Architektura z drzewem

ID: 5221

Proweniencja

97 x 50 cm

akryl/płótno

W swojej twórczości wyraźnie dążył do sztuki nonkonformistycznej, która odrzucała odgórne, sowieckie reguły jak ma wyglądać i jakie tematy poruszać współczesne malarstwo. Stąd na obrazach uchwycona codzienność, proste przedmioty, nie pasujące do socrealizmu socjalistycznego narzucanego w tamtym czasie. Artysta przeniósł się do Paryża w 1978 roku i pozostał tam przez dwadzieścia sześć lat, aż do swojej śmierci. Prace malarza posiada w swoich zbiorach m. in. Centre Pompidou. Roginsky’emu przyznano także obywatelstwo francuskie.

Stan zachowania: uszkodzenia, ubytki warstwy malarskiej