Amazonia

ID: 2610

81 x 100,2 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. l. d.: Dominik

Datowanie

1997

Percepcja natury i przetwarzanie jej piękna na charakterystyczny język malarski, zajmowało czołowe miejsce w twórczości Tadeusza Dominika. Ekspresyjne obrazy, soczyste od koloru, nie miały być jak mówił artysta „ilustracją natury”. Bardziej – otwarciem odbiorcy na własną definicję pierwotnej więzi człowieka i przyrody. Abstrakcyjne kształty pozostawiają przy tym swobodę interpretacji. Ewa Gorządek zauważa: „jego malarstwo łączy w sobie tradycję polskiego koloryzmu z abstrakcją liryczną”. Obraz „Amazonia” jest rezultatem takiego oryginalnego połączenia.

na odwrocie opis pracy: DOMINIK 1997 / OL. PŁ. 81 X 100 / AMAZONIA; na blejtramie oznaczenie: KK-153/3