Abstrakcja z turkusem

ID: 3478

20,9 x 32 cm w św. p-p.

akwarela, gwasz/papier

Sygnatura

sygn. i dat. p. g.: Erna Rosenstein / 1963

Datowanie

1963

W żywiołowej, nasyconej kolorem i bogactwem kształtów kompozycji, widać odwołania do horror vacui, szczególnie obecnego w pracach Rosenstein w latach 50. i 60. Przestrzeń obrazu wypełniona siecią linii i wielobarwnymi plamami, zdaje się sięgać poza ramy obrazu. Intensywność odbioru spotęgowana jest iluzją ruchu i pulsujących form. Surrealistyczne, abstrakcyjne prace Erny Rosenstein łączyły w sobie duchowość i materię, rzeczywistość i iluzję. Poza wszelkimi konwencjami, malarka nadawała im rangę osobnych malarskich bytów.