Abstrakcja - czerwień i zieleń

ID: 2322

42,5 x 69,5 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. p. d.: "Erna Rosenstein"

„Twórczość polega na tym, żeby odkryć coś, co jest tajemnicą autora”. Co było tajemnicą Erny Rosenstein? Według Stanisława Gieżyńskiego „najpierw figuralne, baśniowe nieomal kompozycje, a potem portrety i abstrakcje”. Niepowtarzalność, zawiłość linii, feeria barw – prace Rosenstein umiejscowione są gdzieś na pograniczu świata realnego i abstrakcji. Niezmiennie pozostając fascynujące i wieloznaczne.

na odwrocie napis: "54,5 x 70 cm; 69 x 54"