3 x Tak

ID: 2481

55 x 70 cm

akryl/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. l. d.: "J. Pałucha 2015"

Datowanie

2015

Komentarz do rzeczywistości, przyprawiony ironią, humorem, doskonałym warsztatem i nietuzinkowym stylem – tak w skrócie można określić wyjątkowe prace współczesnego artysty Jacka Pałuchy. Wiesław Ochman zwraca uwagę, że: „brak sztuczności patosu powoduje, że prace te są przyjmowane z wielkim zainteresowaniem i uznaniem”. Z pozoru lekka formuła malarstwa Pałuchy, wiąże się jednak z bogactwem kontekstów i znaczeń, odnośników do sytuacji społecznej czy popkultury. Ponadto Ochman widzi w pracach artysty odwołania do dzieł Jerzego Dudy-Gracza. „3xTak” to jedna z najnowszych prac Jacka Pałuchy. Tytuł pracy nawiązuje do słynnego referendum z 30 czerwca 1946 roku.