XX Aukcja: Sztuka Dawna - 20.05.2021
6 maja 2021

XX AUKCJA: SZTUKA DAWNA 20 MAJA 2021 (CZWARTEK) GODZ.: 19:30

Szanowni Państwo,

tegoroczna majowa aukcja sztuki będzie miała podwójną formę. Sztuka dawna i współczesna zostały podzielone na dwie licytacje, które odbędą się tego samego dnia, w odstępie godziny. Tym samym przygotowaliśmy dla Państwa dwa katalogi aukcyjne, które w przejrzystej formie prezentują dzieła klasyków malarstwa dawnego i sztuki powojennej.

W ofercie sztuki dawnej znalazła się m. in. znakomita olejna kompozycja historyczna Maurycego Gottlieba, wystawiana w Muzeum Narodowym w Krakowie i Muzeum Sztuki w Łodzi. Polecamy Państwa uwadze także sygnowaną i datowaną akwarelę autorstwa mistrza tej techniki - Juliusza Kossaka. Ciekawie prezentuje się olejna martwa natura wykonana przez Tadeusza Makowskiego i w tej samej tematyce, lecz innym ujęciu stylistycznym - Zygmunta Menkesa. Na tej aukcji będzie można wylicytować także efektowny obraz Adama Setkowicza, portret kobiecy Wojciecha Weissa, pejzaż paryski namalowany przez Stanisława Borysowskiego czy obrazy malarzy prymitywistów: Nikifora i Pawła Wróbla. Nie zabrakło również dzieł taki artystów jak: Marcin Samlicki, Stefan Filipkiewicz, Jacques Zucker, Alfons Karpiński i Józef Jaroszyński.

7._Juliusz_Kossak_Jezdziec_z_luzakiem_1891_r_DSC07716_zr_480x480

Serdecznie zapraszamy!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji:

biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
tel.: +48 795 060 001
tel.: +48 12 341 47 37