XLVIII Aukcja: Sztuka Współczesna - 28.11.2024, g. 20:00
Pojawienie się dzieła Andrzeja Wróblewskiego na rynku sztuki to zawsze kolekcjonerskie wydarzenie. Na tej aukcji miłośnicy twórczości tego artysty będą mieli niepowtarzalną okazję nabycia wyjątkowej martwej natury, powstałej w połowie lat 50. W tej ofercie katalogowej to nie jedyne dzieło o szczególnych walorach artystycznych i handlowych. Do tej kategorii z pewnością można zaliczyć unikatowe, odręcznie malowane i sygnowane rysunki Pablo Picasso. Wybitne prace Alfreda Lenicy, "Informel" Tadeusza Kantora z lat 60. czy charakterystyczna gra czerni i bieli na wielkoformatowym płótnie Ryszarda Winiarskiego, to kolejne nasze propozycje. Nie można przejść obojętnie obok przejmującej kompozycji olejnej Zdzisława Beksińskiego czy barwnej, energetycznej abstrakcji Edwarda Dwurnika z 2003 roku.
Wysokiej klasy, wielokrotnie prezentowane i reprodukowane dzieło Jerzego Kujawskiego, a z nieco młodszej generacji - kompozycja Piotra Uklańskiego - to obiekty, które zaliczyć można kanonu współczesnej sztuki. W przygotowanym katalogu znajdziemy niezwykle dekoracyjne kompozycje malarskie Jerzego Nowosielskiego, Jana Pamuły czy Henryka Wańka. Ciekawie prezentuje się motyw śląski na dziełach Jerzego Dudy-Gracza i Pawła Wróbla. Warto zwrócić uwagę m. in. na znakomite płótno Agaty Kus, zestaw ilustracji do sześciu tomów "Boskiej Komedii" Salvadora Dalego czy tryptyk Tomasza Tatarczyka.
Zapraszamy wyłącznie do licytacji telefonicznej, online lub pozostawienia zlecenia licytacji