XLVIII Aukcja: Sztuka Współczesna

28 listopada 2024 godz. 20:00

Pojawienie się dzieła Andrzeja Wróblewskiego na rynku sztuki to zawsze kolekcjonerskie wydarzenie. Na tej aukcji miłośnicy twórczości tego artysty będą mieli niepowtarzalną okazję nabycia wyjątkowej martwej natury, powstałej w połowie lat 50. W tej ofercie katalogowej to nie jedyne dzieło o szczególnych walorach artystycznych i handlowych. Do tej kategorii z pewnością można zaliczyć unikatowe, odręcznie malowane i sygnowane rysunki Pablo Picasso. Wybitne prace Alfreda Lenicy, "Informel" Tadeusza Kantora  z lat 60. czy charakterystyczna gra czerni i bieli na wielkoformatowym płótnie Ryszarda Winiarskiego, to kolejne nasze propozycje. Nie można przejść obojętnie obok przejmującej kompozycji olejnej Zdzisława Beksińskiego czy barwnej, energetycznej abstrakcji Edwarda Dwurnika z 2003 roku.

Wysokiej klasy, wielokrotnie prezentowane i reprodukowane dzieło Jerzego Kujawskiego, a z nieco młodszej generacji - kompozycja Piotra Uklańskiego - to obiekty, które zaliczyć można kanonu współczesnej sztuki. W przygotowanym katalogu znajdziemy niezwykle dekoracyjne kompozycje malarskie Jerzego Nowosielskiego, Jana Pamuły czy Henryka Wańka. Ciekawie prezentuje się motyw śląski na dziełach Jerzego Dudy-Gracza i Pawła Wróbla. Warto zwrócić uwagę na znakomite płótno Agaty Kus, zestaw ilustracji do sześciu tomów "Boskiej Komedii" Salvadora Dalego czy tryptyk Tomasza Tatarczyka.

Zapraszamy!

Zachęcamy do przesyłania propozycji kolejnych obiektów aukcyjnych.

Zdjęcia i wymiary prac prosimy wysyłać na adres mailowy: biuro@polskidomaukcyjny.com.pl

bądź przez MMS/Whats'up na numer: 795 060 001

Czytaj dalej Mniej

28 listopada 2024 godz. 20:00

Lista obiektów

Wybierz obiekty aby złożyć zlecenie

dodaj do zlecania

Wzmocnienie rdzy, 1959

Cena wywoławcza:
190 000 zł
Estymacja:
250 000 - 300 000 zł

dodaj do zlecania

Nasłoneczniony brzeg, 1965

Cena wywoławcza:
300 000 zł
Estymacja:
350 000 - 400 000 zł

dodaj do zlecania

Informel, 1963

Cena wywoławcza:
180 000 zł
Estymacja:
300 000 - 400 000 zł

dodaj do zlecania

4

Chance in game for one, 1984

Cena wywoławcza:
300 000 zł
Estymacja:
350 000 - 400 000 zł

dodaj do zlecania

5

Bez tytułu (Bloody Black), 2012

Cena wywoławcza:
210 000 zł
Estymacja:
250 000 - 280 000 zł

dodaj do zlecania

6

Moje buty (Buty, Martwa natura z butami)

Cena wywoławcza:
1 200 000 zł
Estymacja:
1 800 000 - 2 200 000 zł

dodaj do zlecania

7

W1, ok. 1995

Cena wywoławcza:
250 000 zł
Estymacja:
400 000 - 450 000 zł

dodaj do zlecania

8

Obraz nr 176, z cyklu: „Dwudziesty piąty”, 2003

Cena wywoławcza:
55 000 zł
Estymacja:
120 000 - 150 000 zł

dodaj do zlecania

9

Pejzaż ze światłem, 1990

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Estymacja:
14 000 - 16 000 zł

dodaj do zlecania

10

Mouton, 1974

Cena wywoławcza:
90 000 zł
Estymacja:
100 000 - 140 000 zł

dodaj do zlecania

11

Grawitacja, 1986

Cena wywoławcza:
85 000 zł
Estymacja:
100 000 - 120 000 zł

dodaj do zlecania

12

Bez tytułu, 1959

Cena wywoławcza:
88 000 zł
Estymacja:
120 000 - 140 000 zł

dodaj do zlecania

13

Poszukiwanie 51, 1962

Cena wywoławcza:
22 000 zł
Estymacja:
30 000 - 40 000 zł

dodaj do zlecania

14

Czarne pudło - tryptyk, 1984

Cena wywoławcza:
80 000 zł
Estymacja:
120 000 - 140 000 zł

dodaj do zlecania

15

Akt kobiecy stojący, lata 80.

Cena wywoławcza:
40 000 zł
Estymacja:
60 000 - 100 000 zł

dodaj do zlecania

16

Archanioł

Cena wywoławcza:
25 000 zł
Estymacja:
30 000 - 40 000 zł

dodaj do zlecania

17

Projekt polichromii - Lourdes, 1984

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Estymacja:
15 000 - 18 000 zł

dodaj do zlecania

18

Pamiątka z Piekar Śląskich, 1970

Cena wywoławcza:
90 000 zł
Estymacja:
110 000 - 130 000 zł

dodaj do zlecania

19

Biały domek, 1946

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Estymacja:
16 000 - 20 000 zł

dodaj do zlecania

20

Noc poślubna, 1983

Cena wywoławcza:
14 000 zł
Estymacja:
18 000 - 22 000 zł

dodaj do zlecania

21

Śląskie miasteczko, 1983

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Estymacja:
8 000 - 12 000 zł

dodaj do zlecania

22

Jesienny zmierzch, 1974

Cena wywoławcza:
5 000 zł
Estymacja:
9 000 - 12 000 zł

dodaj do zlecania

23

Zachodzące słońce, 1974

Cena wywoławcza:
4 500 zł
Estymacja:
7 000 - 9 000 zł

dodaj do zlecania

24

Chorzów. Przewody wysokiego napięcia, 1928

Cena wywoławcza:
1 500 zł
Estymacja:
2 000 - 2 500 zł

dodaj do zlecania

25

New Moon, 1992

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
12 000 -15 000 zł

dodaj do zlecania

26

Bez tytułu

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
11 000 - 13 000 zł

dodaj do zlecania

27

The Childhood

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
11 000 - 13 000 zł

dodaj do zlecania

28

Rysunek tuszem 177, 2003

Cena wywoławcza:
1 000 zł
Estymacja:
1 500 - 2 000 zł

dodaj do zlecania

29

Dzienniki, 1998

Cena wywoławcza:
2 500 zł
Estymacja:
3 000 - 4 000 zł

dodaj do zlecania

30

Studium kobiecego aktu, 1991

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
4 000 - 6 000 zł

dodaj do zlecania

31

Boska Komedia: Piekło, Czyściec, Raj - zestaw 6 tomów, 1959-1963

Cena wywoławcza:
18 000 zł
Estymacja:
40 000 - 55 000 zł

dodaj do zlecania

32

Gołąb pokoju, 1959

Cena wywoławcza:
15 000 zł
Estymacja:
60 000 - 80 000 zł

dodaj do zlecania

33

Kompozycja, 1961

Cena wywoławcza:
15 000 zł
Estymacja:
60 000 - 80 000 zł

dodaj do zlecania

35

Don Quichotte

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
12 000 - 16 000 zł

dodaj do zlecania

36

L'Homme a la Fraise, 1973

Cena wywoławcza:
5 000 zł
Estymacja:
7 000 - 9 000 zł

dodaj do zlecania

37

Kobieta w kapeluszu

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Estymacja:
12 000 - 16 000 zł

dodaj do zlecania

38

Seria komputerowa I, 2006

Cena wywoławcza:
25 000 zł
Estymacja:
28 000 - 35 000 zł

dodaj do zlecania

39

Pole dyskretnych zmian barwnych 1b, 2020/2021

Cena wywoławcza:
9 000 zł
Estymacja:
13 000 - 18 000 zł

dodaj do zlecania

40

Egzekucja IV, 2017

Cena wywoławcza:
60 000 zł
Estymacja:
120 000 - 150 000 zł

dodaj do zlecania

41

Capricornus japoński, 2024

Cena wywoławcza:
18 000 zł
Estymacja:
20 000 - 24 000 zł

dodaj do zlecania

42

Epifania, 1999

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Estymacja:
18 000 - 22 000 zł

dodaj do zlecania

43

K 37, 2024

Cena wywoławcza:
22 000 zł
Estymacja:
26 000 - 30 000 zł

dodaj do zlecania

44

Bez tytułu, 2019

Cena wywoławcza:
18 000 zł
Estymacja:
22 000 - 26 000 zł

dodaj do zlecania

45

Epicentrum Qantinum B/G/B No 91 //G

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Estymacja:
2 200 - 2 700 zł

dodaj do zlecania

46

Bez tytułu, 2012

Cena wywoławcza:
9 000 zł
Estymacja:
11 000 - 13 000 zł

dodaj do zlecania

dodaj do zlecania

48

Tooth Ache, 2012

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Estymacja:
16 000 - 20 000 zł

dodaj do zlecania

49

Wild Beasts, 2012

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Estymacja:
16 000 - 20 000 zł

dodaj do zlecania

50

Pocket Monster, 2023

Cena wywoławcza:
3 500 zł
Estymacja:
5 000 - 8 000 zł

dodaj do zlecania

51

Kuba Dunala

Cena wywoławcza:
12 000 zł
Estymacja:
16 000 - 18 000 zł

dodaj do zlecania

52

Król Lew, 2024

Cena wywoławcza:
9 000 zł
Estymacja:
12 000 - 14 000 zł

dodaj do zlecania

53

Elon Musk, z cyklu: Epicentrum Quantinum, 2024

Cena wywoławcza:
35 000 zł
Estymacja:
40 000 - 60 000 zł

Zapraszamy do kontaktu

email: biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
tel.: +48 795 060 001
tel.: +48 12 341 47 37

Adres
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków

Godziny otwarcia
pn.-pt. 10:00-18:00