Oferta Luty 2013
Szanowni Państwo,
Z przyjemnością prezentujemy wybrane prace z najnowszej oferty luty 2013. Liczymy, że wzbudzą one Państwa zainteresowanie.
Oferta obejmuje zarówno malarstwo XIX, jak i XX wieku. Wśród proponowanych obrazów znajdują się dzieła takich malarzy jak Józef Brandt, Julian Fałat, Wojciech Fangor czy Jerzy Nowosielski.
Pełna oferta wraz z cenami prezentowana jest na stronie internetowej Katalog Dzieł.
Piotr Stachiewicz (1858-1938)
„Kwiaty”
akwarela/papier, wym.: 50 x 65 cm, sygn. p. d.: „P. Stachiewicz”
Józef Brandt (1841 -1915)
„Spacer konno, portret konny Zbigniewa Horodyńskiego”, 1890 r.
olej/płótno, wym.: 72 x 62 cm, sygn. p.d.: „Józef Brandt”
Wystawy:
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa 1926 – własność dr. Witolda Horodyńskiego, generała Wojska Polskiego
Literatura:
Przewodnik no XIV – Wystawa zbiorowa dzieł Józefa Brandta, TZSP Warszawa, 1926
Julian Fałat (1853-1929)
„Polesie”
akwarela/papier, wym.: 22 x 49 cm, sygn. p. d.: „J. Fałat/1910/Polesie”
Alfons Karpiński (1875-1961)
„Cynie”
olej/tektura, wym.: 39,5 x 49,5 cm, sygn. p. śr.:”A. Karpiński/45″, na odwrocie napis autorski :””Cynie”/mal .A. Karpiński 1945/-Kraków ul. Floriańska 19 III P”
Czesław Rzepiński (1905-995)
„Zabudowa”
olej/płótno, wym.: 54 x 65 cm, sygn. p. d.: „Rzepiński943”
Wojciech Fangor
„Autoportret”
olej/płótno, wym.: 113,5 x 69,7 cm, sygn. p. d.: „W FANGOR / 45”
Jerzy Nowosielski (1923-2011)
„Portret”, 1990 r.
tusz/papier, wym.: 30 x 24 cm, sygn. l. d: „Jerzy Nowosielski 3.II.90″ (obraz posiada atest Fundacji Jerzego Nowosielskiego)
Eugeniusz Eibisch (1896 -1987)
„Kwiaty”
olej/płótno, wym.: 50 x 42 cm, sygn. l. d.: „Eibisch”