Marzenie o fantastycznej przygodzie, 1999

ID: 6130

75 000 zł

Proweniencja

99,5 x 80 cm

olej/płótno

Sygnatura

sygn. i dat. p. d.: „TSętowski 99"

Datowanie

1999

sygn., dat. i autorsko opisany na krośnie: "„Marzenie o fantastycznej przygodzie” Tomek Sętowski 1999"

Rozpoznawalna i konsekwentnie rozwijana stylistyka obrazów Tomasza Sętowskiego przyniosła mu ogromną popularność. Artysta niezwykle sprawnie porusza się w konwencji realizmu magicznego, dbając nie tylko o warsztatową jakość swoich prac, ale i zachwycające surrealistyczne wizje, wykonywane z rozmachem, także pod względem formatu obrazów. Nie inaczej jest w naszej aukcyjnej propozycji. Sygnowana i datowana przez malarza praca, pochodzi z okresu, kiedy obrazy Sętowskiego zaczęły pojawiać się na rynku amerykańskim. W roku 2000 powstaje autorskie „Muzeum Wyobraźni”, a on sam zostaje uhonorowany m. in. nagrodą Ministra Kultury.