XLI Aukcja: Sztuka Współczesna, 7.12.2023, g. 19:30
24 listopada 2023

XLI Aukcja: Sztuka Współczesna, 7.12.2023, g. 19:30

Ofertę sztuki współczesnej otwiera autoportret Jerzego Dudy-Gracza, z rozpoznawalnym w literaturze ujęciem w czapie. To nie jedyne dzieło tego artysty. Do nabycia będzie także intrygujący obraz z motywem śląskim z lat 70., autoportret nietypowo ujęty w spince góralskiej o kształcie parzenicy i szkic do cyklu chopinowskiego.

 

Polecamy także dzieła innych klasyków współczesności: charakterystyczne kompozycje Alfreda Lenicy z lat 60., muzealnej klasy dzieło Jerzego Kałuckiego, wystawiane i reprodukowane m. in. w katalogu Muzeum Sztuki w Ołomuńcu czy wielkoformatowe "Schody Jakuba" w malarskiej interpretacji Jana Tarasina.

W katalogu aukcyjnym wyróżnia się kompozycja Henryka Stażewskiego z 1978 roku, olejna i rysunkowa praca Jana Dobkowskiego, czy subtelna, malarska próba ujęcia "prawie niewyrażalnego", idąc za tytułem Erny Rosenstein.

 

Fascynacje geometrią widoczne są w znakomitych dziełach Andrzeja Gieragi. Z kolei inspiracje kolorem - w pracach Jana Cybisa i Juliusza Joniaka. Warto przyjrzeć się kompozycjom Jerzego Nowosielskiego i Włodzimierza Pawlaka.

 

Oferta aukcji sztuki współczesnej obejmuje także fotografie (Natalia LL, Andrzej Lachowicz, Jan Saudek), dobrej jakości grafiki (Salvador Dali) i prace twórców młodego pokolenia (Michał Cygan, Patrycja Piętka czy Norman Leto).

 

KATALOG ONLINE

8  Jerzy Kałucki, Definicja CC, 1999 br PDA09426

 


Zapraszamy wyłącznie do licytacji telefonicznej, online lub pozostawienia zlecenia licytacji.