X AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ
26 października 2017

X AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ, 9 LISTOPADA 2018, CZWARTEK, GODZ: 19:30, SHERATON GRAND KRAKÓW, UL. POWIŚLE 7

1._Tadeusz_popiel_Tesknota_za_ojczyzna_r_DSC_0072_large

W aktualnej ofercie katalogowej ponownie zadbaliśmy o różnorodność i wysoką jakość artystyczną obiektów. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Miłośnikom sztuki dawnej szczególnej uwadze polecamy m. in. "Tęsknotę za Ojczyzną" w malarskiej interpretacji Tadeusza Popiela, potrójny portret autorstwa Józefa Mehoffera z 1909 roku czy scenę rodzajową związanego z Monachium Wilhelma Veltena.

Wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się kolekcja sztuki współczesnej. Jej reprezentantami są Jerzy Duda-Gracz z obrazem "Poetyka wsi" z 1990 roku, Jan Tarasin z kompozycją z I poł. lat 80., abstrakcja autorstwa Alfreda Lenicy, olejny obraz Tadeusza Kantora z1962 roku. czy znakomity obiekt przestrzenny Wandy Gołkowskiej. W ofercie znajdą Państwo również obrazy Jadwigi Maziarskiej i Erny Rosenstein, Jonasza Sterna, Stanisława Krzyształowskiego, Magdaleny Abakanowicz czy Kajetana Sosnowskiego.

Kolekcjonerom fotografii proponujemy pierwsze, autorskie odbitki fotografii Zbigniewa Libery z cyklu "Pozytywy", prace Jana Saudka i Antoniego Mikołajczyka.

Ciekawie prezentuje się również teka graficzna Mojżesza Kislinga czy litografia i drzeworyt z odręczną sygnaturą Salvadora Dalego.

Serdecznie zapraszamy

9 LISTOPADA 2017

CZWARTEK, GODZ: 19:30

SHERATON GRAND KRAKÓW, UL. POWIŚLE 7

Wystawa przedaukcyjna

30.10. - 08.11. 2017 w godz. 10:00 - 18:00

oraz w dniu aukcji w godz.: 10:00 - 17:30

w siedzibie Polskiego Domu Aukcyjnego, ul. Batorego 2, Kraków