Jaremi Picz „Epicentrum”. Wirtualna Galeria Śladowski
5 czerwca 2023

Jaremi Picz „Epicentrum”. Wirtualna Galeria Śladowski

Zapraszamy na wystawę, jakiej jeszcze nie było. Bez biletów, logowania, dodatkowego oprogramowania. Wysokiej klasy malarstwo i wyspecjalizowana technologia łączą siły, by dać koneserom, miłośnikom sztuki, ale i samym artystom nową jakość i wyjątkową platformę do kontaktu z odbiorcą.

 

 

 >> WIRTUALNA GALERIA ŚLADOWSKI<<

 

Unikalność na skalę światową tego projektu polega na wykorzystaniu technologii VR (rzeczywistości wirtualnej) oraz AR (rzeczywistości rozszerzonej) z trybem gogli VR, opartych na przeglądarce internetowej oraz zastosowaniu trybu światła UV.

 

Dzięki wirtualnej rzeczywistości, sztuka staje się bardziej dostępna, a widz może wejść do trójwymiarowego wnętrza galerii, bardzo dokładnie obejrzeć dzieło (wysokiej rozdzielczości doskonałe zdjęcia) czy obrócić je o 360 stopni. Rozszerzona rzeczywistość pozwala na prezentację dzieł sztuki w rzeczywistych przestrzeniach użytkownika oraz indywidualną konfigurację dzieł w prywatnym wnętrzu. Co więcej, Wirtualna Galeria Śladowski została specjalnie zaprojektowana, by prezentować dzieła w trybie światła UV pokazując dwoistość natury dzieł.

 

Cykl Epicentrum Jaremiego Picza, z którego pochodzą prezentowane prace, łączy znakomite rzemiosło artystyczne z nieszablonową techniką wykonania i filozoficzną głębią. Prace artysty wyróżnia dwoistość formy. Charakterystyczne okręgi, których inspiracją były m.in. wybuchy supernowych i zdjęcia kosmosu z teleskopu Hubble’a, zostały wykonane także z wykorzystaniem farb fluorescencyjnych, dzięki czemu w świetle UV ukazują nową jakość i emanują inspirującą energią.

 

Artysta w zachwycający sposób pokazuje dwa wymiary poszczególnych obiektów: w świetle dziennym i świetle UV. Jednocześnie zwraca uwagę na odwieczną naturę świata, cykl obumierania i narodzin, czego okrąg jest wymownym symbolem.

 

 

 

 

 

 

 

 

MECENAS KULTURY:

logo