24.10.2019 - XVI Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej
XVI AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ 24 PAŹDZIERNIKA 2019 CZWARTEK, GODZ: 19:30 SHERATON GRAND KRAKÓW, UL. POWIŚLE 7
Serdecznie zapraszamy do przejrzenia oferty najbliższej aukcji sztuki. Szczególnej uwadze polecamy portret autorstwa Eugeniusza Zaka z 1906 roku, dekoracyjną kompozycję Stanisława Wyspiańskiego czy malownicze pejzaże paryskie Stanisława Borysowskiego. W katalogu aukcyjnym nie zabrakło także prac Bronisławy Rychter-Janowskiej, Teodora Axentowicza czy Jacka Malczewskiego.
Kolekcjonerom sztuki współczesnej polecamy unikatową instalację przestrzenną Ryszarda Winiarskiego z kolekcji Galerii Lambert, obrazy Jerzego Nowosielskiego (w tym pejzaż z 1951 roku), kompozycję Alfreda Lenicy, Franciszka Starowieyskiego czy Zbigniewa Makowskiego.
Wystawa przedaukcyjna
14.10 - 23.10. 2019 w godz. 10:00 - 18:00
oraz w dniu aukcji w godz.: 10:00 - 16:00
w siedzibie Polskiego Domu Aukcyjnego, ul. Batorego 2, Kraków
Wykaz zmian w katalogu aukcyjnym:
strona | pozycja w katalogu | jest | powinno być |
28 |
poz. 27 - Eugeniusz Zak | olej na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę |
olej/tektura
32 | poz. 30 - Jerzy Nowosielski |
„Pejzaż - praca dwustronna”, 1951 sygn. i dat. na krośnie: J. NOWOSIELSKI 1951 |
„Pejzaż z lokomotywą - praca dwustronna”, 1952 sygn. i dat. na krośnie: J. NOWOSIELSKI 1952 |