Wyrwane z kontekstu, z cyklu Czarno na biały

ID: 3857

9 500 zł

Size

139,5 x 139,5 cm

Technic

tusz/płótno

Signature

sygn. u dołu (w kompozycji): "Barbara Wroniszewska"

Exposed

Obraz wystawiany i reprodukowany w katalogu: V Bożonarodzeniowy Salon Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego, Pałac Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, 2019, s. 23.

Dating

2019

Nieodparta potrzeba poznania zmusza nas do tworzenia obrazów bratnich istnień, innych bytów. Tworzymy skończone – tak nam się wydaje – obrazy zastanego życiem makro i mikro wszechświata. W stosunku do zastanej PRAWDY, ograniczenia budowane rozumieniem, możliwościami poznania, wyrywają z jej kontekstu jakąś część. Różną i inną od tej, która JEST. „Wyrwane z kontekstu” prosto obrazuje, że wyrywając PRAWDZIE kontekst, tworzymy dwa zafałszowane – chociaż wydają się skończone - byty. Mając tę świadomość wyrwaną z kontekstu cząstkę uczynimy tylko zaczynem do poszukiwań tego co JEST, nie mając gwarancji do poznania pełnej PRAWDY, jednak droga do stworzenia jej obrazu wydaje się najtrafniejsza.

Barbara Wroniszewska

Object description