24.10.2019 - XVI Aukcja Sztuki Dawnej i Współczesnej
11 października 2019

XVI AUKCJA SZTUKI DAWNEJ I WSPÓŁCZESNEJ 24 PAŹDZIERNIKA 2019 CZWARTEK, GODZ: 19:30 SHERATON GRAND KRAKÓW, UL. POWIŚLE 7

DSC05323_large

Serdecznie zapraszamy do przejrzenia oferty najbliższej aukcji sztuki. Szczególnej uwadze polecamy portret autorstwa Eugeniusza Zaka z 1906 roku, dekoracyjną kompozycję Stanisława Wyspiańskiego czy malownicze pejzaże paryskie Stanisława Borysowskiego. W katalogu aukcyjnym nie zabrakło także prac Bronisławy Rychter-Janowskiej, Teodora Axentowicza czy Jacka Malczewskiego.
Kolekcjonerom sztuki współczesnej polecamy unikatową instalację przestrzenną Ryszarda Winiarskiego z kolekcji Galerii Lambert, obrazy Jerzego Nowosielskiego (w tym pejzaż z 1951 roku), kompozycję Alfreda Lenicy, Franciszka Starowieyskiego czy Zbigniewa Makowskiego.

Wystawa przedaukcyjna

14.10 - 23.10. 2019 w godz. 10:00 - 18:00

oraz w dniu aukcji w godz.: 10:00 - 16:00

w siedzibie Polskiego Domu Aukcyjnego, ul. Batorego 2, Kraków

Wykaz zmian w katalogu aukcyjnym:

strona   pozycja w katalogu  jest powinno być

28

poz. 27 - Eugeniusz Zak olej na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę

 olej/tektura

32 poz. 30 - Jerzy Nowosielski

„Pejzaż - praca dwustronna”, 1951

sygn. i dat. na krośnie: J. NOWOSIELSKI 1951

„Pejzaż z lokomotywą - praca dwustronna”, 1952

sygn. i dat. na krośnie: J. NOWOSIELSKI 1952

33. Ryszard Winiarski Instalacja przestrzenna 2 DSC05473