Żukowski Stanisław (1873-1944) "Ku wiośnie" - poz. katalogowa 1

  • Cena wywoławcza: 19 000 zł
  • Estymacja: 40 000 - 50 000
  • Datowanie: 1931 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "S. Żukowski / 1931"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 54 x 66,5 cm

na odwrocie, na krośnie napis autorski: Ku wiośnie” Prof S. Żukowski 1935 r" [sic] oraz numeracja "N16"

Absolwent Akademii Petersburskiej malował przede wszystkim pejzaże w ujęciu realistycznym. Wśród jego prac pojawiały się również widoki wnętrz i portrety. Krajobraz z leśną polaną w śniegu zalicza się do dojrzałego okresu twórczości. Żukowski pozostawał pod wpływem rosyjskiej szkoły krajobrazowej.