Zucker Jacques (Jakub Cukier) (1900-1981) "Francuskie miasteczko" - poz. katalogowa 11

  • Cena wywoławcza: 5 000 zł
  • Estymacja:

olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm;

sygn. p. d.: J. Zucker

Estymacja 7 000 - 8 000

Proweniencja:

kolekcja prywatna, Kanada

Praca posiada certyfikat autentyczności galerii Maison des Arts (Nowy Jork).

Studiował w Jerozolimie i Paryżu. W Nowym Jorku mieszkał i wystawiał swoje prace. Zdobył popularność dekoracyjnymi, soczystymi od barw kompozycjami, głównie pejzażami miejskimi, ale także portretami i martwymi naturami. W twórczości artysty dostrzega się inspiracje malarstwem Chaima Soutine'a. Zucker odważnie zestawiał plamy koloru. Zachwyca szeroka gama tonacji, którą wykorzystywał. Wyraźna faktura i szerokie pociągnięcia pędzla nadają oferowanej pracy szczególnego uroku. Wpisuje się ona w charakterystyczny styl artysty.