Ziemski Rajmund (1930-2005) "Pejzaż" - poz. katalogowa 22

  • Cena wywoławcza: 6 000 zł
  • Estymacja:

akwarela, tusz, papier; 17,6 x 48,7 cm w św. p-p.;

sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI

Estymacja 8 000 - 12 000

Proweniencja:

Swoboda i lekkość, z jaką artysta posługiwał się kolorem oraz finezyjne połączenie plam i linii, pozostawiają szerokie pole wyobraźni. Choć początkowo w jego kompozycjach odnajdujemy ślady figuracji, sztuki przedstawieniowej, głównym środkiem artystycznego wyrazu stała się abstrakcja, posługiwanie się metaforą, aluzją. Te niedopowiedzenia, ulotność kształtów i znaczeń nadają dziełom artysty specyficzną poetykę. Rajmund Ziemski interesował się dalekowschodnią kaligrafią. Bliskie mu było malarstwo informel. Działania twórcze pełne ekspresji odnajdujemy na wielu płótnach artysty.