Wygrzywalski Feliks Michał (1875-1944) "Neptunis memoriam sacrifica" - poz. katalogowa 14

  • Cena wywoławcza: 17 000 zł
  • Estymacja: 25 000 - 30 000
  • sygnatura: sygn. p. d.: "Neptunis memoriam sacrifica / F. M. Wygrzywalski"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 47 x 77 cm w świetle ramy

Z precyzją uchwycony ruch fal uderzających o skalisty brzeg i efekt odbijającego się światła tworzą godną uwagi kompozycję artysty. Ekspresyjny „Neptunis memoriam sacrifica” i inne pejzaże marynistyczne, należały do znaczących motywów w dorobku Feliksa Michała Wygrzywalskiego. Symboliczny tytuł umieszczony na obrazie podkreśla spójność znaczeniową dzieła.