Wodzinowski Wincenty (1866-1940) "Portret kobiety" - poz. katalogowa 10

  • Cena wywoławcza: 7 000 zł
  • Estymacja:

datowanie: 1919

olej, tektura; 69 x 99,5 cm;

sygn. i dat. l. g.: W. Wodzinowski / 1919.;

na odwrocie napis ołówkiem (częściowo czytelny): własność …[?] Raszki / Aleja Mickiewicza / …[?]

Estymacja 12 000 - 17 000

Proweniencja:

Portret kobiecy w twórczości Wodzinowskiego najczęściej przyjmował stylistykę ludową. Wizerunki uśmiechniętych dziewczyn w regionalnych, barwnych strojach wpisywały się w młodopolskie zainteresowania folklorem. Oferowana, dekoracyjna kompozycja przełamuje tę konwencję. Jednocześnie postać młodej damy zachwyca typowym dla artysty realizmem przedstawienia. Sygnowana, olejna kompozycja może być ciekawym urozmaiceniem wśród popularnych motywów malarskich artysty.