Wittmer Johann Michael (1802-1880) "Ofiara Abrahama"

  • 0 zł

  • Datowanie: 1846 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. u dołu: "M. WITTMER F. ROMA / 1846"
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 74,2 x 98,6 cm

Znany niemiecki malarz żyjący w XIX wieku malował głównie idealizowane, wielopostaciowe sceny o tematyce biblijnej i rodzajowej. Oferowany obraz przedstawiający słynny motyw ze Starego Testamentu, zwraca uwagę żywą kolorystyką i ekspresyjnym ujęciem sceny.