Waśkowski Antoni (1885-1966) "Krakowianki"

  • 3 300 zł

  • Datowanie: 1954 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. l. d.: "Antoni Waśkowski / 26-V-1954"
  • Technika: pastel/papier
  • Wymiar: 52 x 63 cm w świetle ramy

Malarz okresu Młodej Polski związany z Krakowem, bliski krewny i uczeń Stanisława Wyspiańskiego, w pracy artystycznej nawiązujący do jego dorobku. Zajmował się działalnością literacką. Był współzałożycielem i pierwszym sekretarzem Związku Literatów Polskich w Krakowie. Portrety Antoniego Waśkowskiego wykonywane były głównie techniką pastelu. Prezentowany obraz pochodzi z dojrzałego okresu twórczości artysty. Subtelny portret podwójny wpisuje się w kolekcję prac artysty o tej tematyce.