Uziembło Henryk (1879-1949) "Pejzaż z Batowic"

  • 4 300 zł

  • Datowanie: 1914
  • sygnatura: sygn., dat. i opisany p. d.: "HENRYK UZIEMBŁO / BATOWICE 1914 rok."
  • Technika: olej / tektura
  • Wymiar: 41,7 x 41 cm w świetle ramy

Proweniencja:

Henryk Uziembło realizował się w wielu dziedzinach sztuki. Obok malarstwa, wykonywał polichromie, zajmował się grafiką i sztuką zdobniczą. Piękny, dekoracyjny pejzaż o nasyconej kolorystyce nawiązuje do malarstwa Jana Stanisławskiego. Zielenie i błękity przełamane fioletem i kolorem żółtym artysta przedstawił z dużą wrażliwością kolorystyczną. W Batowicach gdzie powstała kompozycja posiadał dworek. W 1914 roku swoje prace prezentował na I Salonie Wiosennym Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie.