Uziembło Henryk (1879-1949) "Pejzaż nadmorski" - poz. katalogowa 16

  • Cena wywoławcza: 1 200 zł
  • Estymacja: 1 600 - 1 800
  • sygnatura: sygn. p. d.: "HENRYK UZIEMBŁO"
  • Technika: olej/płótno naklejone na tekturę
  • Wymiar: 50,7 x 39,5 cm

Dekoracyjny pejzaż nasycony światłem i pogodną kolorystyczną paletą. Henryk Uziembło był artystą realizującym się w wielu dziedzinach sztuki. Obok malarstwa, gdzie w tematyce krajobrazowej dostrzega się odwołania do szkoły Stanisławskiego, wykonywał polichromie, zajmował się grafiką i sztuką zdobniczą.