Torrandell Armando Cardona (1928-1995) "Taniec I" - poz. katalogowa 49

  • Cena wywoławcza: 3 500 zł
  • Estymacja: 4 000 - 6 000
  • Datowanie: 1974 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "cardona / torrandell / 74"
  • Technika: technika mieszana/karton
  • Wymiar: 69 x 99 cm

Prace hiszpańskiego artysty na polskim rynku antykwarycznym są rzadkością. Torrandell studiował literaturę w Barcelonie, zajmował się scenografią, a swoje kompozycje prezentował m. in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych czy we Włoszech. Figuratywna kompozycja z 1974 roku zwraca uwagę misternie utkaną siatką linii i kształtów. Przedstawiony motyw tańca przywołuje skojarzenia ze słynnym obrazem Henri Matisse’a.