Taranczewski Wacław (1903-1987) "Przy oknie" - poz. katalogowa 42

  • Cena wywoławcza: 16 500 zł
  • Estymacja: 18 000 - 20 000
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 129 x 73 cm w świetle ramy

na odwrocie pieczęcie ramiarskie i nalepki galeryjne

Akt kobiecy w przedstawionej pracy Wacława Taranczewskiego został zredukowany do formy abstrakcyjnej. Swobodne pociągnięcia pędzla i zastosowana kolorystyka sprawiają, że postać kobieca wtapia się w ciemne tło, stając się jego uzupełnieniem. Uproszczona kompozycja ożywiona została przez jaskrawe plamy koloru.