Surowiec Łukasz (ur. 1985) "Golden Mountains, z cyklu: I still need your love after all that I've done" - poz. katalogowa 64

  • Cena wywoławcza: 5 000 zł
  • Estymacja: 5 000 - 10 000
  • Datowanie: 2019 r.
  • sygnatura: sygn., dat. i opisany na odwrocie: "GOLDEN MOUNTAINS / 2019 / Ł. SUROWIEC"
  • Technika: olej/płótno lniane
  • Wymiar: 40 x 50 cm

Proweniencja:

Praca powstała w lipcu 2019 roku podczas pobytu rezydencyjnego w MuseumsQuartier w Wiedniu. Bodźcem do stworzenia cyklu były społeczno-polityczne działania wokół zmian klimatycznych na świecie. W powstaniu obrazu „Golden Mountains” szczególną rolę odegrały informacje dotyczące precedensowego wyroku argentyńskiego Sądu Najwyższego, który zakazał dalszego wydobywania złota i srebra z lodowców. W wyniku tej decyzji zamknięto ponad czterdzieści kopalń, przedkładając tym samym problemy klimatyczne nad czynniki społeczne i ekonomiczne.