Stern Jonasz (1904-1988) "Kompozycja" - poz. katalogowa 6

  • Cena wywoławcza: 0 zł
  • Estymacja: 9 000 - 12 000
  • Datowanie: 1953 r.
  • sygnatura: sygn. i dat. p. d.: "Stern / Stern 953"
  • Technika: akwarela, gwasz/papier
  • Wymiar: 31,2 x 24,4 cm w św. p-p.

 LICYTUJ TERAZ

Twórczość Jonasza Sterna w ciekawy sposób ewoluowała od zainteresowań ekspresjonizmem, abstrakcją, poprzez malarstwo materii i kolaże z elementami organicznymi. Opisywana, monochromatyczna kompozycja nawiązuje do dzieł artysty powstałych w latach 50. W kolejnych dekadach zaczęły pojawiać się charakterystyczne dodatki: preparowane rybie ości, skóry, sieci, kości zwierząt. Artysta poprzez swoją twórczość powracał do szczególnie bolesnych wydarzeń wojennych.