Sosnowski Kajetan (1913-1987) "Kompozycja" - poz. katalogowa 2

  • Cena wywoławcza: 0 zł
  • Estymacja: 12 000 - 18 000
  • sygnatura: sygn. na odwrocie: "KAJETAN SOSNOWSKI" (ołówkiem)
  • Technika: olej/płótno
  • Wymiar: 50 x 50 cm

LICYTUJ TERAZ

na odwrocie napis oraz cyfra "7" (w kole)

Znakomity abstrakcjonista i jeden z czołowych przedstawicieli powojennej awangardy artystycznej (był współzałożycielem m. in. Grupy 55, Galerii Krzywe Koło, Galerii EL). Malarstwo Kajetana Sosnowskiego, od koncepcji figuratywnych, form abstrakcyjnych, po zainteresowanie światłem i charakterystyczne „obrazy puste”, „obrazy szyte”, „obrazy chemiczne”, należy do szczególnie interesujących w sztuce współczesnej. Prezentowana kompozycja charakteryzuje się monochromatycznością i minimalistyczną formą.