Sidorowicz Zygmunt (1846-1881) "Pejzaż z chatami"

  • 16 000 zł

olej, płótno; 22,4 x 44 cm;

nieczytelny napis l. d.;

- napis (częściowo czytelny): Maleri [?] / von / A. Schutzman / in / MÜNCHEN;

- na krośnie nalepki: JOSEF LEITL / [adres i numer telefonu];

- nalepki galeryjne z opisem pracy

Proweniencja:

Lwowski artysta w mistrzowski sposób przedstawiał tematykę pejzażową. Szczególnie upodobał sobie barwę nieba i efekty światłocieniowe o poranku i zmierzchu. Kompozycje Sidorowicza wpisują się w stylistykę monachijskiego stimmungu. Artysta związany był z tamtejszą polską kolonią artystyczną. Oferowany obraz, namalowany na typowym niewielkim formacie, efektownie ukazuje wiejski, sielankowy pejzaż.