Sętowski Tomasz (ur. 1961) "Pejzaż" - poz. katalogowa 30

  • Cena wywoławcza: 5 000 zł
  • Estymacja:

datowanie: 1989

olej, płyta; 57,3 x 42 cm w świetle ramy;

sygn. i dat. p. d.: T. SĘTOWSKI. 86/89;

na odwrocie nalepka galeryjna wraz z pieczęcią i opisem pracy: GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ / Autor TOMASZ SĘTOWSKI / Tytuł „PEJZAŻ” / Technika OLEJ / Format 58 x 43 / Data 1989

Estymacja 8 000 - 12 000

Proweniencja:

kolekcja prywatna, Wrocław

Tomasz Sętowski jest artystą o niepospolitej wyobraźni. Jego prace posiadają rozpoznawalny, charakterystyczny styl, który wpisuje się w nurt tzw. realizmu magicznego. Fantastyczne postaci, dziwne zwierzęta, mroczne lub bajkowe pejzaże tworzą niezwykły, z pogranicza jawy i snu nastrój obrazu, bliski estetyce surrealizmu. W tej kompozycji zwraca uwagę sprawność warsztatowa młodego artysty, głębia koloru, jego świetlistość. Można ją zaliczyć do jednej z ciekawszych prac artysty z tej dekady dostępnych w ofercie aukcyjnej.

Biografia: Sętowski Tomasz (ur. 1961)

Tomasz Sętowski urodził się w Częstochowie w 1961 roku. Jest przedstawicielem tzw. realizmu magicznego.

Tomasz Sętowski był studentem Wydziału Plastyki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w rodzinnym mieście. Jego obrazy przedstawiają fantastyczne postaci i są wyrazem niezwykle bogatej i barwnej wyobraźni artysty. Jednym z charakterystycznych motywów w jego malarstwie są gotyckie zamki oraz baśniowość i dekoracyjność. Maluje w technice olejnej i akrylowej, zajmuje się również grafiką i rzeźbą. Tomasz Sętowski od 1991 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Indywidualnie debiutował w częstochowskiej BWA w 1994 roku. Jego prace z tej wystawy dołączyły do ekspozycji „Surrealiści polscy” od 1995 do 1997 krążącej po kraju. Artysta współpracuje z polskimi i zagranicznymi galeriami sztuki oraz ma na swoim koncie liczne wystawy artystyczne (m. in. w nowojorskich galeriach Stritcoff Fine Art i InterArt Gallery, CFM Gallery, a także we Francji, Niemczech czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich). Jest laureatem m. in. nagrody Ministra Kultury i Prezydenta Miasta Częstochowy. Od 14 lat w jego rodzinnym mieście funkcjonuje autorska galeria „Muzeum Wyobraźni”. Prace artysty wzbogacają m. in. Muzeum Morskie w Gdańsku i Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii.