Saudek Jan (ur. 1935) "Akt przy oknie"

  • 5 500 zł

fotografia bromowa sepiowana; 37,2 x 27,7 cm;

sygn. p. d.: JAN / SAUDEK;

na odwrocie: 6 [w kole] / # 37 / Print No. 24/50  Image No 37 / © Jan Saudek / 19 / 1980.329 II / 66647

Proweniencja:

Mrázková D., Jan Saudek, Slovart, 2014.

Jeden z najbardziej znanych czeskich fotografów. Jego prace znajdują się w najważniejszych kolekcjach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji. Fotografie Jana Saudka prezentowane były m. in. w paryskim Centre Georges Pompidou i Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.