Rudowicz Teresa (1928-1994) "Kompozycja" - poz. katalogowa 36

  • Cena wywoławcza: 4 000 zł
  • Estymacja: 5 000 - 7 000
  • Datowanie: 1977
  • sygnatura: sygn. i dat. na odwrocie: "T Rudowicz / 1977 r."
  • Technika: technika własna, kolaż, sklejka
  • Wymiar: 16,5 x 12,4 cm

Proweniencja:

W swojej twórczości członkini II Grupy Krakowskiej czerpała inspiracje z surrealizmu, taszyzmu czy malarstwa abstrakcyjnego. Na przełomie lat 50. i 60. rozpoczęła tworzenie charakterystycznych kolaży. Pochodząca z II poł. lat 70 kompozycja to przykład rozpoznawalnego stylu artystki. Obiekty Teresy Rudowicz to specyficzne mikroświaty. Na niewielkich formatach umieszczała bogactwo elementów: drobne przedmioty codziennego użytku, fragmenty manuskryptów czy fotografie.