Roubaud Franz (1856-1928) "Szejk arabski"

  • 11 800 zł

  • sygnatura: sygn. l. d.: "FRoubaud" (sygnatura drapana)
  • Technika: olej/płótno, dykta
  • Wymiar: 67 x 56 cm

- kartka z opisem pracy w j. niemieckim: "Francois Roubaud / geb. 1856 in Odessa, gest. 1928 in München. / 112 Arabischer Scheik in dunklem Burnus und weiβemKopfüberwurf. Brustbild / en face. / Oel auf P. 68 x 57 cm. Bez.: F. Rouband. H. R." [w prawym górnym rogu kartki napis – częściowo czytelny: "…Helb… / München 17. September 30."]

- kartka z oznaczeniem: "0912/2010 / Franz Roubaud / Arab, olej na płycie; syg"

Artysta francuskiego pochodzenia słynął z obrazów o tematyce orientalnej, w tym wizerunków ludności kaukaskiej. W jego twórczości ważne miejsce zajmowała również tematyka batalistyczna. Prezentowany obraz ucznia Józefa Brandta i monachijskiej akademii jest charakterystycznym przykładem jego talentu.