Reyzner Mieczysław (1861-1941) "Pieśń wieczorna (Powrót z komersu)"

  • 16 500 zł

olej, tektura; 103 x 73 cm;

sygn. i dat. l. d.: "Mieczysław Reyzner / 1913";

na odwrocie nalepka galeryjna oraz nalepki z informacjami o obrazie

Obraz posiada opinię Agencji Art Konsultant Pana Adama Konopackiego z 1998 roku.

Proweniencja:

- kolekcja Władysława Godynia do 1998 roku

- kolekcja POL-MOT

Artysta wszechstronny, podejmujący w swojej twórczości zarówno tematykę pejzażową, portretową, jak i motywy symboliczne. Lwowski malarz kształcił się w Wiedniu i Monachium, w Paryżu posiadał pracownię. „Pieśń wieczorna” pochodząca z dojrzałego okresu twórczości, to nieco idylliczna kompozycja o harmonijnie dobranej kolorystyce. Postacie czterech młodych kobiet przemierzających parkową aleję mogą być symbolem młodości i kobiecego wdzięku. Obraz około 1915 roku był powielany na pocztówkach Wydawnictwa „Krakus”, dzięki czemu zyskał dużą popularność.