Powałka Krzysztof (ur. 1985) "Be music" - poz. katalogowa 48 - XXI aukcja: sztuka współczesna

  • Cena wywoławcza: 30 000 zł
  • Estymacja:

datowanie: 2018

olej, płótno; 89 x 89 cm w świetle ramy;

sygn. i dat. p. d.: K. POWAŁKA 18;

sygn., dat. i opisany na odwrocie: „BEMUSIC” / KRZYSZTOF / POWAŁKA / 2018;

na odwrocie pieczęć Powalka Gallery i inne

Estymacja: 35 000 – 40 000

Proweniencja:

kolekcja prywatna, Zawiercie

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom w pracowni prof. Zbigniewa Blukacza). Choć jako artysta-plastyk specjalizuje się w szkle artystycznym (witrażu), szerzej znany jest ze swoich prac malarskich. Zajmuje się także grafiką i projektowaniem. Krzysztof Powałka aktywnie uczestniczy w działalności wystawienniczej, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Indywidualnie eksponował swoje dzieła m. in. w Monako, Hiszpanii czy we Włoszech.