Popiel Tadeusz (1863-1913) "Kobieta z niebieską wstążką" - poz. katalogowa 18

  • Cena wywoławcza: 3 500 zł
  • Estymacja: 6 000 - 9 000
  • sygnatura: sygn. prawy bok: "T Popiel"
  • Technika: olej/tektura
  • Wymiar: 41,2 x 32,1 cm

na odwrocie szkic olejny

Tematyka portretowa w wykonaniu Tadeusza Popiela obejmowała m. in. postaci historyczne, religijne, a także rektorów i profesorów Politechniki Lwowskiej. W jego malarstwie obecne były także sceny rodzajowe, w tym żydowskie. Artysta, będąc jednym z ulubionych uczniów Jana Matejki, szczególnie w początkowej fazie twórczości podejmował motywy z dziejów Polski. Dalsze studia kontynuował w Wiedniu i Akademii Monachijskiej. Popiel należał do znanych twórców i konserwatorów polichromii.