Podrazik Władysław (ur. 1953) "Kompozycja" - poz. katalogowa 33

  • Cena wywoławcza: 3 500 zł
  • Estymacja:

datowanie: 1995

olej, płótno; 40 x 29,6 cm;

sygn. i dat. na odwrocie: 1995 / WŁADYSŁAW / PODRAZIK

Estymacja 6 000 - 8 000

Proweniencja:

Artysta malarz, autor esejów o sztuce i wierszy. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego profesorami byli m. in. prof. Stanisław Rodziński  i prof. Jerzy Nowosielski (w jego pracowni uzyskał dyplom w 1989 roku). Wspólnie z Romanem Mazurkiewiczem jest autorem antologii „Prorok na skale. Myśli Jerzego Nowosielskiego”. Maluje głównie obrazy abstrakcyjne, o silnym akcencie kolorystycznym (cykle „Epifanie”). Artysta aktywnie uczestniczy w działalności wystawienniczej. Swoje kompozycje prezentował m. in. podczas „Konfrontacji – Krakowskich Spotkań Artystycznych (2017), ekspozycji  „Teraz Sztuka-Art Now” w Parlamencie Europejskim w Brukseli (2011) czy „Contemporary Polish Art” w La Galerie ALWANE, Bejrut, Liban (2008). Indywidualne wystawy malarza odbyły się przykładowo w Wiedniu, Krakowie i Warszawie.

Biografia: Podrazik Władysław (ur. 1953)

Władysław Podrazik urodził się w 1953 roku w Jodłowej (woj. podkarpackie).

Artysta malarz, autor esejów o sztuce i wierszy. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego profesorami byli m. in. prof. Stanisław Rodziński  i prof. Jerzy Nowosielski (w jego pracowni uzyskał dyplom w 1989 roku). Wspólnie z Romanem Mazurkiewiczem jest autorem antologii „Prorok na skale. Myśli Jerzego Nowosielskiego”. Maluje głównie obrazy abstrakcyjne, o silnym akcencie kolorystycznym (cykle „Epifanie”). Do indywidualnych wystaw artystycznych Władysława Podrazika zaliczają się m. in. ekspozycje w Galerii Pro-Arte w Wiedniu (1990 r.), Galerii Zapiecek w Warszawie (1992 r.), Galerii Zamkowa w Lublinie (1994 r.), a także Starmach Gallery, Galerii Pryzmat i Galerii „Krypta u Pijarów” w Krakowie. Artysta uczestniczył także w zbiorowych wystawach m. in. w Krakowie, Warszawie, Lublinie, Bejrucie (Contemporary Polish Art, La Galerie ALWANE) i Genewie (Międzynarodowe Targi Sztuki Europ-Art '09).